frankglocean has logged 12 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry