Sort by

franki_xcx has logged 15 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry