• Conductivity

    ★★★★

  • Eye to Eye

    ★★★

  • Carnival Pilgrims

    ★★★★

  • Lady Time

    ★★★

  • My Father and Me

    ★★½

  • Buzz

    ★★★★

  • Typhoon Mama

    ★★½

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Love Child

    ★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★½

  • Space Dogs

    ★★★★

  • The Antarctic Syndrome

    ★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • There Are No Fakes

    ★★★

  • Our Godfather

    ★★★★

  • Scheme Birds

    ★★★★½

  • The Happiest Man on Earth

    ★½

  • A Word for Human

    ★★★★

  • Gods of Molenbeek

    ★★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★★

  • The Great Hack

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Disappearance of My Mother

    ★★★★

  • The Magic Life of V

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Bellingcat: Truth in a Post-Truth World

    ★★

  • Breslin and Hamill: Deadline Artists

    ★★

  • X&Y

    ★★★★★

  • Reconstructing Utøya

    ★★★★½

  • Screwball

    ★★½

  • American Dharma

    ★★★★½

  • Meeting Gorbachev

    ★★½

  • Never Again

    ★★★½

  • Hope Frozen

    ★★★½

  • The Case

    ★★½

  • Behind the Curve

    ★★½

  • General Magic

    ★★★★

  • The Legend of Cocaine Island

    ★★★

  • Golden Dawn Girls

    ★★½

  • Waiting for Barcelona

    ★★★★½

  • The Raft

    ★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★½

  • Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

    ★★

  • Rodeo

    ★★★½

  • The Russian Job

    ★★★½

  • Eastern Memories

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • The Oslo Diaries

    ★★★★

  • Seeing Allred

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Our New President

    ★★★½

  • The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee

    ★★½

  • Fuck Off 2 - Images from Finland

    ★½

  • Big Time

    ★★★½

  • The Punk Voyage

    ★★★★½

  • Voyeur

    ★★★★

  • Nokia Mobile - We were connecting people

    ★★★

  • The Vietnam War

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★★½

  • Jane

    ★★★★½

  • One of Us

    ★★★★

  • Love Means Zero

    ★★★★

  • The Final Year

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½