RSS feed for Francisco
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Orphan

The Orphan

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
De Vez em Quando, Quando Eu Morro, Eu Choro

De Vez em Quando, Quando Eu Morro, Eu Choro

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Princesa Morta do Jacuí

Princesa Morta do Jacuí

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Rosalita

Rosalita

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Um Filme de Baixo Orçamento

Um Filme de Baixo Orçamento

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Do Outro Lado

Do Outro Lado

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Garoto VHS

Garoto VHS

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Afeto

Afeto

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Reading Binging Benning

Reading Binging Benning

×
★★★½
Edit this entry  
14
Readers

Readers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nietzsche Sils Maria Rochedo de Surlej

Nietzsche Sils Maria Rochedo de Surlej

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Amalia

Amalia

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Horse Latitudes

The Horse Latitudes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Its Existence Commenced This Hour

Its Existence Commenced This Hour

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Years of Construction

Years of Construction

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Purge This Land

Purge This Land

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Nou Voix

Nou Voix

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Vaga Carne

Vaga Carne

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Film catastrophe

Film catastrophe

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Camel Race

The Camel Race

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ulrike's Brain

Ulrike's Brain

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Staying With The Trouble

Staying With The Trouble

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Beth's Three O'Clock with Dr. Harlow

Beth's Three O'Clock with Dr. Harlow

×
★★★
Edit this entry  
12
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bem no Meio do Céu

Bem no Meio do Céu

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mirante

Mirante

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Legalize it!

Legalize it!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Shaft

Shaft

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cinderela Pop

Cinderela Pop

2019
×
Edit this entry  
24
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★½
Edit this entry  
20
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Murderer Lives at Number 21

The Murderer Lives at Number 21

1942
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Cry of the City

Cry of the City

1948
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brief Story from the Green Planet

Brief Story from the Green Planet

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Noite Amarela

A Noite Amarela

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Indianara

Indianara

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Still Recording

Still Recording

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tel Aviv on Fire

Tel Aviv on Fire

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Daniel

Daniel

2018
×
★★★★★
Edit this entry