Frank has logged 10 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry