Sort by

Frank has logged 30 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Tunnel

Tunnel

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Eye Contact

Eye Contact

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zero

Zero

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Technicolor Dream

Technicolor Dream

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mailbox

The Mailbox

×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Repercussion

Repercussion

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hide and Go Seek

Hide and Go Seek

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vanished

Vanished

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bluebird

Bluebird

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry