• The Intouchables

    ★★★★

  • The Bourne Identity

    ★★★★

  • Memento

    ½

  • Saving Private Ryan

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★½

  • Stalker

    ★★★★★

  • Serpico

    ★★★½

  • Solaris

    ★★★★½

  • The Dirty Dozen

    ★★★★

  • Ivan's Childhood

    ★★★★★

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★★

  • The Cranes Are Flying

    ★★★½