frankslurpico has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Edit this entry  
15
Memento

Memento

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★½
Edit this entry  
15
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Serpico

Serpico

1973
×
★★★½
Edit this entry