• Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Final Cut

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Incredible But True

  • Met Mes

  • Freddie Mercury: The Final Act

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Housewitz

  • Encanto

    ★★★

  • No. 10

    ★★★½

  • Quicksand

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★½

  • Ennio

  • The Alpinist

  • Il Buco

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Revolution of Our Times

  • Pig

    ★★★½

  • France

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Bigger Than Us

  • Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★½

  • Luca

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Ninjababy

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

  • Jiu Jitsu

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nowhere Special

    ★★★★

  • Fireball: Visitors from Darker Worlds

    ★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • Days

    ★★★★

  • Nine Days

    ★½

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • W

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★½