Sort by

FranksWildYears has logged 98 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★½
Edit this entry  
09
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Living Skeleton

The Living Skeleton

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Killdozer

Killdozer

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Giant Claw

The Giant Claw

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uninvited

Uninvited

1988
×
Read the review Edit this entry  
16
Circus of Horrors

Circus of Horrors

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Bury the Living

I Bury the Living

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil Bat

The Devil Bat

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry