Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Glitter

Glitter

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
31

31

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spice World

Spice World

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry