• Black Narcissus

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Grudge

    ½

  • The Collector

    ★★★

  • Josie and the Pussycats

    ★★★★

  • Cannibal Holocaust

    ★★★★

  • Beyond the Valley of the Dolls

    ★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★

  • The Descent

    ★★★★

  • The Host

    ★★★★

  • Eight for Silver

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Spice World

    ★★★★★

  • Resident Evil: Extinction

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Hungry Wives

    ★★★★