• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jolt

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Pray Away

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Homunculus

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★★★

  • Soul Snatcher

    ★★

  • The Call

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Old Ways

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Her Secret Family Killer

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Dorohedoro

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • The Untamed

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★