• Metal Lords

  • Deep Water

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • South Park: Post COVID

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

  • Swim

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • What Lies Below

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nominated

    ★★★★

  • Another Round

  • The Paper Tigers

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Tesla

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • Model Citizen

  • Dolittle

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Noelle

    ★½

  • Playing with Fire

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • I Am Woman

    ★★½

  • K-12

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★