Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
South Park: The Streaming Wars

South Park: The Streaming Wars

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry