Sort by

frankie <3 has logged 31 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don Jon

Don Jon

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Everything

After Everything

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Highway

Highway

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry