• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Blue Miracle

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • A Week Away

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • I Still Believe

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★½

  • Reel Redemption

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Faith Based

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Belichick & Saban: The Art of Coaching

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★