• Midnight Mass

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • What Lies Below

    ★★★★

  • Sightless

    ★★★★★

  • After We Collided

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • In the Tall Grass

    ½

  • Kidnapping Stella

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★½

  • Malevolent

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★★★

  • Wildling

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★★

  • Mute

    ★★★★★

  • Winchester

  • The Open House

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★★

  • Death Note

    ★★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★★★

  • House at the End of the Street

    ★★★★

  • Hostel: Part III

  • The Stepfather

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • The Strangers

  • Prom Night

    ★★★★

  • The Girl Next Door

    ★★★★★

  • Scary Movie 4

    ★★★★★

  • Seed of Chucky

    ★★★★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★★★★

  • Pet Sematary II

    ★★

  • Jaws: The Revenge

    ★★

  • Jaws 3-D

    ★½

  • Jaws 2

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★★★