• Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Beckett

    ★★★½

  • Slice

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Headspace: Unwind Your Mind

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Here and There

    ★★★

  • Girl in the Basement

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Pui Pui Molcar

    ★★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • It's Been a While

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • From Our Family to Yours

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★