Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Die First

Don't Die First

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Roshambo: Paper-Scissors

Roshambo: Paper-Scissors

2013
×
★★
Edit this entry  
04
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bad Travelling

Bad Travelling

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Run

Run

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Age of Bloom

Age of Bloom

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Brothers

Brothers

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Blink

Blink

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The GF Club

The GF Club

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midnight

Midnight

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Go

Go

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Doppelganger

Doppelganger

2001
×
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
16
My Mother is a Fish

My Mother is a Fish

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Edit this entry