Sort by

aleks! has logged 314 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Backcountry

Backcountry

2014
×
★½
Edit this entry  
15
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Children of God

Children of God

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eva

Eva

2005
×
Edit this entry  
10
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hotel Coolgardie

Hotel Coolgardie

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★
Edit this entry  
23
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Voyeur

Voyeur

2017
×
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Midori

Midori

1992
×
½
Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Southbound

Southbound

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lockout

Lockout

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★½
Edit this entry  
15
The Basement

The Basement

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Excision

Excision

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry