Sort by

Freddofilms has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry