Freddy has logged 45 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Other People

Other People

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cristela Alonzo: Lower Classy

Cristela Alonzo: Lower Classy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Top Gear: Botswana Special

Top Gear: Botswana Special

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gear: Polar Special

Top Gear: Polar Special

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shine

Shine

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tabu

Tabu

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Private Romeo

Private Romeo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Romeo and Juliet: Live from Shakespeare's Globe

Romeo and Juliet: Live from Shakespeare's Globe

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry