Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Titane

    ★½

  • Benedetta

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Christmas Setup

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Funny Boy

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Meat the Future

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Viral: Antisemitism in Four Mutations

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Acrobat

  • The Irishman

    ★★★★

  • Antigone

    ★★★

  • The Song of Names

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ½

  • Ema

    ★½