Sort by

FredM has logged 221 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Torpedo: U-235

Torpedo: U-235

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape

Escape

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Darlin'

Darlin'

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Boat

The Boat

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thelma

Thelma

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Evolution

Evolution

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaks

Freaks

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Housewife

Housewife

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Son

American Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bleeding House

The Bleeding House

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry