Sort by

FredM has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Violation

Violation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark River

Dark River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honeydew

Honeydew

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Moment of Clarity

Last Moment of Clarity

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power

The Power

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Trap

In the Trap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Phoenix Tapes '97

The Phoenix Tapes '97

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Widow

The Widow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prey

Prey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry