Sort by

Freddy has logged 81 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry