Sort by

fredsicylife has logged 14 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry