• Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Double Dad

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Feel the Beat

    ★★

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Airplane Mode

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Every Day

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★★★

  • The DUFF

    ★★★★½