• One Day

    ★★★★

  • The Lake House

    ★★★½

  • Philadelphia

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★½

  • Monte Carlo

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Juno

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • In the Name of the Father

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★★

  • Uptown Girls

    ★★★½

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★★★

  • Vanilla Sky

    ★★★★

  • Days of Thunder

    ★★★½

  • My Best Friend's Wedding

    ★★★★★