Sort by

🅲🅾🆁🅸🅴 🌷 has logged 62 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Belle

The Last Belle

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Courier

The Courier

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Man and the Sea

The Old Man and the Sea

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elektra

Elektra

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Wildling

Wildling

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grave Decisions

Grave Decisions

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
D.A.R.Y.L.

D.A.R.Y.L.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Star

The Star

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Secret

The Perfect Secret

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Beastly

Beastly

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry