Sort by

Frenchclaire has logged 27 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Falling

The Falling

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In from the Side

In from the Side

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
You People

You People

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bank of Dave

Bank of Dave

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry