Sort by

hailey 🌼 has logged 40 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tweet

Tweet

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry