Sort by

Eric has logged 94 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
DeVour

DeVour

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Audrey Rose

Audrey Rose

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Canal

The Canal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Puppet Master: Axis of Evil

Puppet Master: Axis of Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry