Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Face/Off

Face/Off

1997
×
Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
She's All That

She's All That

1999
×
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rehana Maryam Noor

Rehana Maryam Noor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Murina

Murina

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
EverAfter

EverAfter

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
26
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Edit this entry