Sam has logged 20 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Una

Una

2016
×
Edit this entry  
31
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★½
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Edit this entry