• The Last House on the Right

  • The Prisoner

  • An Afternoon at the Cinematheque

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ½

  • Joker

    ½

  • Ford v Ferrari

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Bacurau

    ½

  • Roma Morte

  • The Edge of Democracy

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • The Mule

  • 200 Minutes of Something I Haven't Felt

  • The Redneck Against the Devil

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Waiting for the Thin Man

  • Rampage

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ½

  • The Babysitter

    ½

  • The Devil's Knot

    ½

  • Motorrad

    ½

  • mother!

    ½

  • The Devil and Father Amorth

    ★★

  • The Shape of Water

    ½

  • Leatherface

    ½

  • Veronica

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Pinga Seca

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★½

  • Skins

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ½

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

  • Bedside Things, Curitiba

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ½

  • Allied

    ★★★★

  • Moana

    ★★

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Playtest

  • Split

    ★★★★

  • Into the Inferno

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★★

  • Beduino

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★★★

  • The Shallows

    ★½

  • Independence Day: Resurgence

    ½

  • Stronger Than The World: The Story of José Aldo

    ½

  • The BFG

    ★★★★

  • Diary of an Exorcist - Zero

    ½

  • Hands of Stone

  • Raw

    ½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ½

  • X-Men: Apocalypse

    ½

  • Viral

    ★★½

  • 31

    ★★★★★

  • Doctor Who: The Husbands of River Song

  • The Revenant

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • The Hateful Eight

    ½

  • Creed

    ★★

  • The Big Short

    ★★½