• Rebecca

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • #Alive

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Mulan

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Siberia

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • mother! The Downward Spiral

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Descendants 2

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Why Him?

    ★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Storks

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★★

  • The Girl Without Hands

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • The Little Prince

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Brooklyn

    ★★★★

  • True Story

  • Knock Knock

  • American Sniper

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★