FridayMike has logged 43 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tabu

Tabu

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yankee Doodle Dandy

Yankee Doodle Dandy

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roar

Roar

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry