Sort by
  • Guardians of the Galaxy

    ½

  • They Came Together

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • Mega Shark vs. Mecha Shark

    ★★★★

  • Boyhood

    ½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ½

  • The Wolf of Wall Street

    ½

  • Is the Man Who Is Tall Happy?

    ½

  • Frozen

    ½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ½

  • Thor: The Dark World

    ½

  • WNUF Halloween Special

    ½

  • Haunter

    ½

  • Escape from Tomorrow

    ½

  • The Mole Man of Belmont Avenue

    ½

  • Under the Skin

    ½

  • Gravity

    ½

  • Snowpiercer

  • Alan Partridge: Alpha Papa

    ½

  • The Wind Rises

    ½

  • Computer Chess

    ½

  • Sharknado

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ½

  • Nebraska

    ½

  • Joe

    ½

  • Cheap Thrills

    ½

  • Skinningrove

  • Concussion

    ½

  • Django Unchained

    ½

  • Lincoln

    ½

  • The Master

    ½

  • Leviathan

    ★★★½

  • Holy Motors

    ½

  • Good Vibrations

    ½

  • Room 237

    ½

  • You're Next

    ½

  • The Raid

    ½

  • Carnage

    ★★★

  • Bernie

    ½

  • Drive

    ½

  • The Artist

    ½

  • Bridesmaids

    ½

  • The Trip

    ½

  • Meek's Cutoff

    ½

  • How to Train Your Dragon

    ½

  • Tiny Furniture

    ½

  • Exit Through the Gift Shop

    ½

  • Fantastic Mr. Fox

    ½

  • Inglourious Basterds

    ½

  • In the Loop

    ★★★

  • Burn After Reading

    ½

  • Let the Right One In

  • There Will Be Blood

    ½

  • Eagle vs Shark

  • Death Proof

    ½

  • Knocked Up

    ★★★

  • Death at a Funeral

    ½

  • The Departed

    ½

  • The Host

    ½

  • Capote

    ½

  • Lady Vengeance

    ½

  • A Cock and Bull Story

    ½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★★

  • Sideways

    ½

  • Spider-Man 2

    ½

  • Z Channel: A Magnificent Obsession

    ½

  • School of Rock

    ½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★½

  • Los Angeles Plays Itself

    ½

  • Lost in Translation

    ½

  • Lilo & Stitch

    ★★★

  • Millennium Actress

    ½