• Squid Game

    ★½

  • Luca

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Croods: A New Age

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • A Quiet Place Part II

  • De mon âme à ton âme

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

  • Emma.

    ★★★

  • Butterfly Stroke

  • Sun Children

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Daddy

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Swallow

    ★★★

  • After

  • Five Feet Apart

  • When the Moon Was Full

  • Just 6.5

  • Greener Grass

    ★★★

  • Paradise

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Then Came You

  • Venom

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★

  • Beautiful Boy

  • Vox Lux

    ★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born