• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

  • Loki

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • CODA

    ½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Scoob!

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Mister America

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Code 8

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½