Sort by

Francisco Javier has logged 23 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Normal People

Normal People

2020
×
Edit this entry  
30
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Nocturne

Nocturne

2020
×
Edit this entry  
22
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
Edit this entry  
05
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry