Sort by

Francisco Javier has logged 258 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love

Love

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
14
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
14
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
11
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

1966
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nightcap

Nightcap

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Edit this entry  
22
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
20
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Edit this entry  
27
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★½
Edit this entry  
11
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry