• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • Algo que pasó en la cuarentena

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Petite Maman

    ★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Night in Paradise

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Out

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • A Common Crime

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Intruder

    ★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • History of the Occult

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½