• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • Miss Marx

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Amor Fati

    ★★★★½

  • Veneno

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • La vita nuova

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • A Yellow Animal

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Patrick

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Domain

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Uncle Thomas: Accounting for the Days

    ★★★★

  • Daddy

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Adam

    ★★★★½

  • Olla

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Orphanage

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Years and Years

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Sadness and Joy in the Life of Giraffes

    ★★★★★

  • Ode to childhood

  • The Green Book: Guide to Freedom

    ★★★

  • The Plagiarists

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½