Sort by

Froof has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christine

Christine

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Gleason

Gleason

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Free Burma Rangers

Free Burma Rangers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Gift from Bob

A Christmas Gift from Bob

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fading Gigolo

Fading Gigolo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sharkwater Extinction

Sharkwater Extinction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Boss

The Boss

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Growing Up Smith

Growing Up Smith

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Z

Z

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Speed Zone

Speed Zone

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Two Heads Creek

Two Heads Creek

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Timmy Failure: Mistakes Were Made

Timmy Failure: Mistakes Were Made

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry