• All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Craft of

  • 9/21/21

  • Squid Game

    ★★★

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Julia

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Naked King -What a Beautiful Life-

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★★

  • Pizza Toast & Coffee

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Wonder Egg Priority

    ★★

  • Pui Pui Molcar

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • The Monster Under My Bed

    ★★★

  • Puparia

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Distillation 20th Anniversary Documentary

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Recorded by Arizal

    ★★★

  • Great Pretender

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★

  • Extra Olympia Kyklos

    ★★★★

  • BNA

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Yes-People

  • Genius Loci

    ★★★★

  • Pokémon: Twilight Wings

    ★★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • StarKid Homecoming

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★

  • Lupin the Third: Prison of the Past

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Stars Align

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The Girl From the Other Side

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Monoceros Lex

    ★★

  • Bubble

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Lone Wolf

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Sarazanmai

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★★

  • Of Aska

    ★★★

  • The One You Never Forget

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Dororo

    ★★★★