Sort by

Fletcher has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Georgie Girl

Georgie Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rest I Make Up

The Rest I Make Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Infiltrators

The Infiltrators

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Swallows of Kabul

The Swallows of Kabul

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
South Mountain

South Mountain

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Flawless

Flawless

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
CRSHD

CRSHD

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry