Sort by

Frump has logged 272 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tokyo Living Dead Idol

Tokyo Living Dead Idol

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The General

The General

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zëiram

Zëiram

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cane Toads: The Conquest

Cane Toads: The Conquest

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fudoh: The New Generation

Fudoh: The New Generation

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cat's Eye

Cat's Eye

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frankenstein Conquers the World

Frankenstein Conquers the World

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fantastic Adventures of Unico

The Fantastic Adventures of Unico

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cosmic Journey

Cosmic Journey

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Marathon

The Marathon

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Generation X

Generation X

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Twentieth Century Oz

Twentieth Century Oz

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cartoon All-Stars to the Rescue

Cartoon All-Stars to the Rescue

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gotcha!

Gotcha!

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
All This and World War II

All This and World War II

1976
×
Read the review Edit this entry  
16
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Long Gone

Long Gone

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spirit of the Marathon II

Spirit of the Marathon II

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Species

Species

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Desert Runners

Desert Runners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
3100: Run and Become

3100: Run and Become

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fox and the Child

The Fox and the Child

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry